Kompozit Panel Kesim
Kompozit Panel Kesim

Kompozit Panel Kesim

Alüminyum kompozit panel ; iki adet alüminyum levha ve arasındaki düşük yoğunluklu polietilen malzemenin birleşiminden oluşan yapı malzemesidir. Üst alüminyum levha yüzeyinin PVDF Kaplaması olması sebebi ile üstün yüzey dayanımına ilave olarak kompozit panel sağladığı ses ve ısı yalıtımı sebebi ile çok tercih edilen bir yapı malzemesidir.
 
Cnc router makinalarıyla kesimini gerçekleştirmek için alüminyum malzemenin kalınlığına göre cnc routere uç takılır. Daha sonra malzeme üzerinde uygulanacak çizim corel veya freehandde çizildikten sonra cnc routerin bellegine aktarılır. çizim ayarları yapıldıktan sonra malzeme cnc routerin tezgahına yatırılır ve makinanın ucunun malzeme üzerinde gezerek kesim yaptığı yere aynı zamanda ispirto enjekte edilir, bu sayede malzemenin ve cnc routerin ucunun zarar görmesi engellenmiş olur. alüminyumda pürüzsüz bi kesim için cnc routerle çalışmak gerekmektedir. cnc router kesimle diğer malzemelerde olduğu gibi alüminyumdada daha temiz daha az fireli ve daha pürüzsüz sonuç alabilirsiniz.
 
Kompozit malzeme tanım olarak birbirinden farklı iki yada daha fazla malzemenin biraraya getirilerek imal edilen ürünün genel adıdır. Kompozit malzemelerde genel olarak iki tip madde bulunur. Alt ve üst yüzeyler dayanıklılığı sağlayan hafif malzemelerden seçilerek orta dolgu malzemesi konularak üretilir. Kompozit malzemelere örnek olarak günümüzde en çok inşaat sektöründe kullanılan beton gösterilebilir. Son dönemde kompozit malzemelerin yüzeylerine alüminyum plakalar veya kontra malzemeler monte edilerek üretilmektedir. Günümüzdeki kompozit malzemeler polimer kökenli malzemelerle sağlanmaktadır.( 4987 Okunma )